Čím se rozhodně můžeme pyšnit, je naše zahrada s nově vybudovanou zahradní kamennou kuchyní a zapuštěný vyhřívaný bazén se zastřešením. Stavba byla dokončena v září 2019.

Od počátku našeho projektu jsme šli přímo cestou masivního přírodního kamene, který nejen že má nepřekonatelné vlastnosti a vzhled, ale je i zdrojem pozitivní energie. Proto jsme zvolili teplou krásu českého pískovce a pro realizaci si vybrali specialistu ve svém oboru. Již první architektonické návrhy nás okouzlili a věřili jsme, že i každý náš host se do této kuchyně zamiluje na první pohled. Což bylo vlastně také naším hlavním cílem. Měli jsme dost okoukaných obyčejných grilů a pergol, do kterých fouká a zatéká, a chtěli jsme Vám nabídnout něco skutečně originálního - jedinečné a plně funkční zázemí pro Vaše dovolenkové dny a večery s Vašimi nejbližšími, a to i mimo letní období. Výsledku rozhodně nelitujeme a těšíme se nejen z vlastních zážitků, ale hlavně se radujeme z Vašich slov plných nadšení a spokojenosti, což je známka toho, že se nám cíle podařilo naplnit.

Zahradní kuchyně

Hlavním prvkem kuchyně je OTEVŘENÝ KRB, kde se můžou milovníci grilování opravdu vyřádit. „Pouhé“ grilování na obyčejném roštu by byl v této nádheře opravdu hřích a proto je Vám k dispozici kompletní sada příslušenství, na kterém si můžete například usmažit bramboráky, uvařit kotlíkový guláš nad ohněm nebo na vidlicích ugrilovat celé kuře, krůtu či kačenu.

Sada obsahuje:

  • klasický rošt
  • pánev
  • hrnec s poklicí
  • elektrická sestava otočných vidlic pro grilování zejména drůbeže
  • 6 ks vidlic na opékání buřtů

Ke správnému grilování patří i uzení, takže zde nechybí ani UDÍRNA. Proto nabalte maso a udělejte si u nás vlastní uzené šrůtky nebo klobásky, cigára, ryby… zkrátka cokoliv! Háky k zavěšení masa jsou k dispozici.

A aby toho nebylo málo, tak je tu i PEC, kde si můžete po staru tradičně upéct třeba bochník chleba, pečené masíčko k obědu a nebo, když už ta pec bude vyhřátá, pizzu k večeři. K dispozici pizzová/chlebová lopata a prkno.

Hlavní dominantou kuchyně je také velký masivní stůl pro pohodlné společné stolování až 14 osob najednou.

Mimo to zde také najdete rychlovarnou konvici, lednici a zařízenou kredenec s nádobím.

DŘEVO je k dispozici, ale není zahrnuto v ceně ubytování! Pokud si nezajistíte vlastní dřevo, pak máme pro Vás připraveny pytle tvrdého i měkkého dřeva o váze 10 kg, jejichž spotřeba je vyúčtována na konci pobytu. 1 balení 10 kg stojí 120,- Kč. Sekera k dispozici.

Ačkoliv se nezdá, naše kuchyň není stále dokončena. Čeká ji dostavění pravé části s pracovní plochou s varnou deskou a dřezem s přívodem vody. Do budoucna se taktéž můžete těšit na vlastní výčepní zařízení s chlazením. Nyní Vám můžeme jen zprostředkovat kontakt na jeho zapůjčení přímo v obci. 

Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně Zahradní kuchyně

Bazén

Zapuštěný BAZÉN je obdélníkového tvaru o velikosti 3 x 6 m s posuvným zastřešením, ohřevem do 32 °C, protiproudem a slanou vodou, která nedráždí oči ani pokožku (vhodné pro osoby s lupénkou či atopickým ekzémem), má mírné antiseptické účinky a je bez nepřijemného chlorového zápachu. 

Hloubka bazénu je 1,5 m. Vstup je pozvolný po zabudovaných schůdkách v rohu bazénu.

Bazén je v provozu pouze v letních měsících, cca od půlky května do konce září, vždy s ohledem na počasí. V zimních měsících je voda vypuštěna a bazén mimo provoz.

Po straně bazénu je zabudovaná solární VENKOVNÍ SPRCHA a pro pohodlný relax u vody můžete využít 4 ZAHRADNÍ LEHÁTKA.

Zahrada

Mimo budovu zahradní kuchyně je tu ještě VENKOVNÍ POSEZENÍ, kterému říkáme „na lavičce“. Pokud si zde budete vychutnávat svou ranní nebo odpolední kávičku, můžete se odtud kochat krásným výhledem do obce a krajinu za ní.

V těsné blízkosti lavičky je DĚTSKÉ PÍSKOVIŠTĚ s hračkami, prolézačky a dvoumístná houpačka. Děti máte stále na dohled.

Dům se nachází ve svahu, takže nečekejte rovný a bezbariérový terén. Zahrada je členitá, z části zatravněná a z části osázená stromy, keři a květinami.

Také se snažíme, aby zahrádka nebyla jen pro potěchu oka, ale aby Vám byla i k užitku. V naší bylinkové zahrádce najdete pro svoje vaření a grilování například pažitku, libeček, saturejku, dobromysl a bazalku a nebo pro své letní alko/nealko drinky  mátu, pelyněk, meduňku aj. 

Pozemek je z části neoplocený.