Lyžování


Lyžařský areál Kladky je nově vzniklým střediskem pro malé i velké, začátečníky i středně pokročilé lyžaře. Najdete ho za obcí Kladky v malebném prostředí přírodního parku Kladecko obklopeném lesy s výhledem do okolí z nejvyššího bodu celé oblasti z výšky 610 m.

V obci najdete areál při příjezdu z obou stran zhruba uprostřed vesnice. Příjezdová cesta začíná u zdravotního střediska značenou odbočkou do kopce, dále pak po upravené cestě asi 800 m přímo na parkoviště u dolní stanice vleku a Skiklubu. V případě zaplněného parkoviště je možné zaparkovat u silnice na horním konci obce asi 200 m od horní stanice vleku.

Sjezdovka lyžařského areálu Kladky je z okolních nízko položených sjezdovek uznávaná návštěvníky za nejzajímavější. Se svým skolnem se může označit jako červená sjezdovka s modrým dojezdem. Díky prodloužení v roce 2013 je dlouhá 710 m a patří tedy mezi nejdelší v okolí. Sjezdovka je obsluhována dvěma vleky. Starší vlek je poma s teleskopickými unašeči. Je dlouhá 450 m s převýšením 85 m. Nástupní stanice je na úrovni bufetu. Novější a delší z nich je dvoukotvový vlek Doppelmayr dlouhý 710 m. Jeho nástupní stanice je dole, cca 360 m pod bufetem. Oba vleky jdou rovnoběžně vedle sebe po pravé straně sjezdovky. Lyžaři a návštěvníci si mohou vždy vybrat, kterým vlekem chtějí jet nahoru. Celý svah je osvětlen pro večerní lyžování, které se v našem areálu těší velké oblibě. Svah je vybaven zasněžovacím systémem a je pravidelně kvalitně upravován rolbou. Pro vaši spokojenost je zde samozřejmě k dispozici Skiklub s občerstvením a sociálním zařízením. Naproti Skiklubu je pro děti k dispozici malý vlek. Ve skiareálu Kladky můžete využít i služeb lyžařské a snowboardové školy.

…více na: www.lyzovanikladky.cz


Přidáno: 25.01.2014 18:20